Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

Sanayi tesislerinde, evlerde ya da çeşitli işletmelerde ortaya çıkan tehlikesiz atıklar, doğrudan insan sağlığını tehdit etmedikleri için bu şekilde adlandırılırlar. Ancak bu atıkların hiçbir işleme tabi tutulmadan doğaya bırakılmaları, doğal yaşam üzerinde büyük tehditler yaratır. Bu yüzden de tehlikesiz atıkların da toplanmaları ve ayrıştırılmaları gerekir. Verimli bir tehlikesiz atık toplama ve ayırma hizmeti alabilmek için, bu hizmetin alınacağı firmanın iyi seçilmesi önem arz eder. Ayrıca toplama ve ayrıştırma işlemlerinin, ilgili prosedürlere uygun gerçekleştirilmesi de dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Atık Toplama ve Ayırmanın Önemi

Tehlikesiz atık toplama ve ayırma işlemi, çeşitli açılardan önem arz eder. Bu uygulamayı önemli kılan bazı hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Zararsız atıkların toplanması ve ayrıştırılması, bu atıkların doğrudan doğaya salınmasını engeller. Böylelikle dünya üzerinde büyük bir yük oluşturan ve iklim krizinin göstergeleri arasında yer alan çöp dağlarının önüne geçilmiş olur.
  • İçerisinde plastik gibi zararlı ama tehlikesiz maddelerin bulunduğu atıkların ayrıştırılması; yeraltı su kaynakları ile tarım arazilerinin korunmasını sağlar.
  • Toplanarak ayrıştırılan tehlikesiz atıklar, bir dizi dönüşüm işlemlerinden geçirildikten sonra yeniden hammadde olarak kullanılabilir. Bu durum, endüstriyel üretim için düşük maliyetli hammadde temin edilmesi anlamına gelir.
  • Toplanan, ayrıştırılan ve dönüştürülen tehlikesiz atıklar, israfın önüne geçilmesi ile enerji kaynaklarından tasarruf edilmesi gibi bir dizi avantaj sunar.

Atık Ofisi ile Atıksız Bir Yaşam Mümkün

İklim krizinin giderek derinleştiği son yıllarda, “sıfır atık” anlayışı oldukça popüler. Doğayı ve doğal yaşamı değerli kabul eden bir firma olarak, tehlikesiz atıkların toplanması ve ayrıştırılması yönünde kaliteli hizmetler sunuyoruz. Endüstriyel simbiyoz odaklı dönüşüm işlemleri ile kullanım ömürlerini tamamlamış olan pek çok tehlikeli atığı, yeniden ekonomik sisteme kazandırıyoruz. Toplanması ve ayrıştırılması gereken tehlikesiz atıkları, talep edilen alanlarda araçlarımızla topluyor, güvenli bir şekilde tesislerimize naklediyoruz. Burada da atıkları türlerine göre ayrıştırdıktan sonra, dönüştürülebilir olanları dönüştürüyoruz. Atık Ofisi’nin verimlilik odaklı tehlikesiz atık toplama ve ayırma hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak ya da bu hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×Whatsapp