Atatürk, 344. Sk. No:7B
Çayırova/Kocaeli
Online 24/7

Son tüketim tarihi geçmiş gıda ürünlerinin tüketilmesi, insan sağlığı üzerinde ciddi zararlara yol açabilir. Bu ürünlerin satılması da yasal olarak ağır yaptırımlar içerir. Bu yüzden de tüketim tarihi geçmiş olan ürünlerin, gıda imhası yöntemlerine başvurularak imha edilmesi gerekir. Ayrıca yasal bir izin olmadan kaçak yollarla ülkeye getirilen, Türk Gıda Kodeksi açısından uygun olmayan içeriklere sahip ya da içeriği tam bilinmeyen gıda maddeleri de aynı şekilde imha edilmeleri gerekir. Üretim esnasında yapılan hatalar nedeniyle kusurlu olarak üretilen gıdalar ise marka imajının korunabilmesi adına, üretici talebiyle imha edilirler.

Gıda imhası yapılırken, bu ürünlerin kullanılamaz hale getirilmeleri ve doğrudan atığa dönüştürülmeleri hem israfa hem de maddi olarak kayba neden olur. İmha edilen gıda ürünlerinin yeniden kullanılabilir formlara dönüştürülmeleri yönündeki seçeneklerin değerlendirilmesi daha doğru olur. Özellikle sürdürülebilir endüstriyel üretim açısından bu durum önem arz eder. Bu yüzden de gıda maddelerinin imhası için firma seçimi yapılırken, bu yönde hizmet veren firmalara odaklanılması daha doğru olur. Ayrıca imha işlemlerinin ilgili prosedürler çerçevesinde yapılmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Güvenilir Gıda İmhasında Doğru Adres: Atık Ofisi

Gıda maddelerinin güvenli bir şekilde imha edilmesi ve imha edilen ürünlerin dönüştürülerek yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için Atık Ofisi firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Doğaya ve doğada yaşayan tüm canlılara saygıyı esas alan bir anlayışla hareket eden firmamız, imha edilecek her ürün grubu için ayrı bir planlama ile hareket ediyor. Endüstriyel simbiyoz odaklı imha işlemleriyle; imha edilmesi gereken gıda maddelerini imha edip, bunların farklı alanlarda değerlendirilebilir formlara dönüştürülmesini sağlıyor. Böylelikle bir yandan insan sağlığını ve doğal yaşamı korurken, öte yandan israfın da önüne geçmiş oluyor. Gıda imhası gereken ürünleri istenilen noktalardan toplayan, araçlara yükleyerek imha tesisine nakleden ve burada da ilgili prosedürler çerçevesinde imha eden firmamız, imha süreçlerini kayıt altına alarak arşivleme hizmeti de sunuyor. Dilerseniz Atık Ofisi ile irtibata geçerek gıda imhası hizmetine yönelik daha fazla bilgi alabilir, imha gerektiren gıda ürünlerinizin imhasını talep edebilirsiniz.

×Whatsapp