Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

Gündelik hayatta kullanılan pek çok ürünün hammaddesi olan plastik, aynı zamanda doğa için en zararlı malzemelerden biri. Kullanım ömrünü tamamlayan plastik ürünlerin çöplere bırakılması, bu ürünlerin doğrudan doğaya salınması anlamına gelir. Çözünmesi binlerce yılı bulabilen plastik malzemeler için en zararsız yöntemin ise plastik imhası olduğunu söylemek mümkün. İmha prosedürleri göz önünde bulundurularak yapılacak imha işlemleri, plastiğin zararlı etkilerini büyük oranda ortadan kaldırır.

Plastiklerin İmha Edilmesinin Önemi

Plastik atıkların imhası, diğer tüm atıklar içerisinde ayrıcalıklı bir yer tutar. Bu atıkların imha edilmesini önemli kılan hususlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanımı yaygın, doğada çözünme süresi yüksek olan plastik atıklar, doğal yaşamı ve insanlarla beraber diğer tüm canlıları tehdit eder. Bu atıkların uygun şekilde imha edilmesi; yer altı su kaynaklarının korunması, enerjiden tasarruf edilmesi, tarım topraklarının kirlenmesinin önüne geçilmesi, iklim krizinin derinleşmesinin önlenmesi gibi bir dizi doğal fayda sağlar.
  • Plastik atıkların imha edilmesi, bu atıkların tamamen ortadan kaldırılması olarak anlaşılmamalıdır. Bu atıklar içerisinden uygun olanları, dönüşüme tabi tutularak yeniden kullanılır hale getirilebilir. Bu sayede düşük maliyetli hammadde olanağı yakalanmış olur.

Atık Ofisi ile Plastiklerinizi Güvenle İmha Edin

Plastik imhası diğer imha türlerine göre bir kademe daha fazla hassasiyet gerektirir. Bu ürünlerin doğrudan imha edilmek yerine, dönüştürülerek yeniden kullanılmaları, sürdürülebilir bir üretim açısından önem arz eder. Bunun için de imha işlemini yapacak firmanın iyi seçilmesi gerekir. Atık Ofisi firmamız, plastik imhası için gönül rahatlığıyla tercih edilebileceğiniz firmalardan. Tüm imha işlemlerini endüstriyel simbiyoz anlayışı ile gerçekleştiren Atık Ofisi, dönüşüm odaklı imha uygulamalarıyla hem doğanın korunmasına hem de üretim maliyetlerinin azalmasına katkı sağlıyor. İmha edilmesi düşünülen plastik atıkları istenilen merkezlerden toplayan, araçlara yükleyerek nakliyesini sağlayan ve nihai olarak lisanslı tesislerde dönüştürerek imha eden firmamız, tüm bu süreçlerde prosedürlere uygun olarak hareket ediyor. Siz de Atık Ofisi’nin sunmuş olduğu plastik imha hizmetine dair daha fazla bilgi edinmek ve bu hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×Whatsapp