Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

Fayans Mermer İmhası

Fayans ve mermerler evlerin, iş yerlerinin, ofislerin ve daha pek çok yaşam alanının iç dekorunda önemli bir yere sahip. Kullanıldıkları ortama estetik bir görünüm katan bu malzemeler, zaman içerisinde eskiyebilir ve canlılıklarını kaybedebilirler. Bu durumda da fayans ve mermer zeminlerin yenilemesi yapılır. Ancak eski mermer ve fayansların doğrudan çöpe atılmaması, fayans mermer imhası yöntemlerine başvurarak imha edilmeleri gerekir. Eskiyen fayans ve mermerlerin yanı sıra üretim esnasında kırılan, çatlayan ve bu yüzden defolu olarak kabul edilen ürünler için de imha etmek en iyi seçenektir. Ayrıca kentsel dönüşüm ve daha farklı nedenlerden dolayı yıkılacak evlerdeki mermerler ile fayansların da önceden sökülerek imha edilmeleri önerilir.

Her türlü atıkta olduğu gibi, fayans mermer imhası da belirli prosedürler çerçevesinde gerçekleştirilir. İmha edilen malzemelerin dönüştürülme seçeneklerinin değerlendirilmesi ve mümkünse farklı endüstriyel alanlarda kullanılabilecek formlara dönüştürülmesi imha işlemini faydalı hale getirir. Bu yüzden de mermer ve fayanslar imha edilecekleri zaman hem prosedürlere hâkim hem de imha ve dönüşüm konusunda profesyonel hizmet sunan firmaların tercih edilmeleri gerekir. Fayans ve mermerlerin verimsiz bir şekilde imha edilmelerinin aksine, yeniden kullanılabilir şekilde dönüştürülmeleri;

  • Farklı endüstri kolları için ucuz hammadde temini,
  • Doğal kaynakların korunması,
  • Enerjiden tasarruf edilmesi,
  • Doğaya atılacak atık miktarının azalması ve sıfır atık hedefine biraz daha yaklaşılması,
  • Ulusal ekonominin dışa kaynak aktarımının engellenmesi gibi bir dizi fayda sağlar.

Fayans ve Mermer İmhasında Doğru Adres: Atık Ofisi

Her atık türü için ayrı projelendirme yapan, endüstriyel simbiyoz ilkeleri doğrultusunda hareket eden ve atıkların yeniden ekonomiye kazandırılabilmesi vizyonuyla çalışan Atık Ofisi firmamızı, fayans mermer imhası için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. İmha edilmesi gereken fayans ve mermerlerinizi istediğiniz yerden teslim alarak araçlara yükleyen, nakliyesini gerçekleştiren ve nihai olarak da imha eden firmamız, tüm süreçleri ilgili prosedürler çerçevesinde yürütüyor. Mermer fayans imha hizmetimize dair daha detaylı bilgi alabilmek ve bu hizmetimizden yararlanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

×Whatsapp