Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

Bir yandan dünya nüfusunun hızla artması, öte yandan moda endüstrisinin sürekli yeni ürünler piyasaya sürmesi, tekstil sektörünü en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline getiriyor. Bununla birlikte üretim esnasında yapılan hatalar nedeniyle defolu ürünler de ortaya çıkabiliyor. Kurumsal markalar tarafından marka imajını zedeleyici bir durum olarak kabul edilen defolu ürünler, tekstil imhası yoluyla imha edilirler. Çöpte bulunmaları söz konusu olduğu için, defolu tekstil ürünlerinin çöpe atılması tercih edilmez. Ancak hiç kullanılmamış tekstil ürünleri imha edilirken, bunların doğrudan yok edilmesi de büyük bir israfa yol açar. Özellikle sürdürülebilir üretimin giderek daha önem kazandığı günümüz dünyasında, bu ürünlerin yeniden değerlendirilerek imha edilmesine odaklanılması önem arz eder.

İmha Edilebilir Tekstil Ürünleri

Tekstil ürünleri geniş bir yelpazeye yayıldıkları için, tekstil imhası da oldukça kapsamlı bir hizmettir. Bu hizmet doğrultusunda imha edilebilecek ürünler şu şekilde sıralanabilir:

  • Mont, gömlek, tişört, ceket, sweatshirt ve takım elbise gibi üst giyim ürünleri,
  • Pantolon, şort, tayt ve jean gibi alt giyim ürünleri,
  • İç çamaşırlar,
  • Ayakkabı, terlik, kemer, bot ve çanta gibi aksesuarlar.

Tekstil İmhasında Doğru Adres: Atık Ofisi

Tekstil imhası hususunda hizmet veren pek çok firma mevcut. Ancak bunların büyük bir kısmı tekstil ürünlerinin tamamen yok edilmesi yönünde hizmet sunuyor. Doğaya ve doğal yaşama saygı prensibinden hareket eden firmamız Atık Ofisi ise imha edilecek tekstil ürünlerini, endüstriyel simbiyoz kapsamında değerlendiriyor. Hiç kullanılmamış olan defolu tekstil ürünlerini dönüşüme tabi tutarak, endüstriyel alanda yeninden kullanılabilecek hammaddelerin ortaya çıkmasını hedefleyen firmamız, aynı zamanda sürdürülebilir endüstriyel üretimi de destekliyor. İmha edilmesi istenilen tekstil ürünlerini, müşterilerimizin talep ettikleri konumlardan alıyor, güvenli bir şekilde nakliyelerini gerçekleştirerek tesislerimize getiriyoruz. Burada da gerekli planlamalar yapıldıktan sonra ürünlerin imhasını gerçekleştiriyoruz. Tüm imha süreçlerinde yasal prosedürleri takip eden firmamız, bu süreçleri kayıt altına alarak arşivlenmesi hizmetini de sizlere sunuyor. Atık Ofisi’nin sunduğu tekstil imhası hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak ve bu hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×Whatsapp