Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

İnsanların yaşamsal ve endüstriyel faaliyetleri sonrasında ortaya çıkan atıklar, doğal yaşam için büyük bir tehdit. Söz konusu kimyasallar gibi tehlikeli atıklar olduğunda, bu tehdit daha da büyük bir boyuta ulaşıyor. Özellikle iklim krizinin giderek daha derinleştiği son yıllarda, atık azaltmaya yönelik çalışmalar son derece değerli. Bu yüzden de tehlikeli atıkların doğrudan doğaya salınması yerine, imha tesislerinde yok edilmeleri oldukça önemli. Ancak tehlikeli atıklar her zaman doğrudan bu tesislere gönderilemiyor. Atık ortaya çıktıktan sonra hangi tesisin tercih edileceğinin belirlenmesi ya da yasal prosedürlerin tamamlanması için gereken süre boyunca, bu atıkların güvenle saklanması gerekir. Tehlikeli atık ara depolama olarak adlandırılan bu hizmet, tehlikeli atıkların doğaya ve insanlara zarar vermesini engeller.

Tehlikeli Atık Depolamanın Önemi

Tehlikeli atık ara depolama uygulaması, farklı yönlerden önem arz eder. Bu hizmeti önemli kılan hususlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tehlikeli atıkların ara depolanması, imha sürecine kadar geçecek süre boyunca (bazı durumlarda bu süre 1 yılı bulabilir) tehlikeli atıkların doğa ve insan için tehdit oluşturmasını engeller.
  • Tehlikeli atıkların güvenli olmayan depolarda saklanması, bu atıklarda sızıntı yaşanmasına neden olabilir. Depolama koşullarının yetersiz olması da aynı duruma neden olur. Tehlikeli atık ara depolama bu ihtimali sıfıra indirir.

Tehlikeli Atıklar Atık Ofisi’nde Güvende

Tehlikeli atıkların imha edilinceye kadar güvenli bir şekilde depolanabilmeleri için, bunu yapabilecek depolama alanlarına ve tehlikeli atıklar konusunda deneyimli elemanlara sahip olan bir firmanın seçilmesi gerekir. Doğal yaşamı ve doğadaki tüm varlıkları değerli gören bir anlayışla yola çıkan Atık Ofisi firmamız, bu doğrultuda gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz firmalardan. Tehlikeli ve tehlikesiz her türlü atığın endüstriyel simbiyoz çerçevesinde değerlendirilerek imha edilmesini sağlayan firmamız, farklı tesislerde imha edilecek tehlikeli atıkların depolanabilmesi için de kaliteli yüksek güvenlikli depolama alanları sunuyor. İmha sürecine kadar tehlikeli atıklarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek ve Atık Ofisi’nin tehlikeli atık ara depolama hizmetine dair daha fazla bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×Whatsapp