Yasin Ağa Sk NO:9/1
Tuzla/İstanbul
Online 24/7

Çocukların severek oynadıkları ve eğlenceli zaman geçirdikleri oyuncaklar, çoğu zaman plastik ya da sentetik malzemelerden imal edilir. Araba ya da silah gibi bazı oyuncaklarda ise metal malzeme kullanılır. Kırıldıkları ya da artık oynanmadıkları zaman genellikle çöpe atılan bu oyuncaklar, içerisinde bulunan zararlı maddeler nedeniyle doğal yaşamı tehdit eder. Bu yüzden de çöpe atmak yerine, oyuncak imhası uygulamaları ile imha edilmeleri gerekir. Lisanslı oyuncak üreticileri tarafından hatalı olarak üretilen ve marka imajını düşürme ihtimali olan oyuncaklar için de imha yoluna başvurulur. Ayrıca yurtdışından ticari amaçlarla kaçak olarak getirilen çocuk oyuncakları, kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirildiklerinde imhaya gönderilir. Oyuncak imhası yapılırken, bu konuda deneyimli ve prosedürler çerçevesinde hareket eden firmaların tercih edilmesi önem arz eder.

Oyuncak İmhasının Önemi

Kullanım ömrünü doldurmuş, bozulmuş, üretimden hatalı çıkmış ya da kaçak olarak getirilmiş oyuncakların imhası, farklı açılardan çeşitli yararlar sağlar. Bu ürünlerin imha edilmesinin yararları şu şekilde sıralanabilir:

  • Oyuncakların doğaya salınmak yerine, imha prosedürleri çerçevesinde çevreci yöntemlerle imha edilmeleri, doğanın zararlı atıklardan korunması anlamına gelir.
  • Oyuncakların doğrudan yok edilmesi yerine, kullanılabilir parçalarının dönüştürülmesi sağlanarak yeniden üretim sürecine dahil edilebilirler.
  • Oyuncakların imha edilmesi, enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunmasını sağlar.

Atık Ofisi ile Atıklarınız Emin Ellerde!

Oyuncak atıklarının doğrudan yok edilmesi, değerlendirilebilir parçalarının israf edilmesine yol açar. Sürdürülebilir endüstriyel üretimin giderek önem kazandığı günümüz dünyasında, bu durum kabul edilemez. Doğaya ve doğada var olan tüm canlılara saygı prensibiyle hareket eden Atık Ofisi, tüm atıkları endüstriyel simbiyoz amaçlı değerlendiriyor. Böylelikle işe yaramaz olarak görülen malzemelerden, farklı bir endüstride kullanabilmek üzere çeşitli malzemeler elde ediyor. Firmamız, oyuncak imhası için imha edilecek ürünleri istenilen noktalardan teslim alıp, araçlara yükleyerek nakliyesini gerçekleştiriyor ve sonrasında da imha edilmelerini sağlıyor. Siz de Atık Ofisi’nin oyuncak imha hizmetinden yararlanmak ya da bu hizmete yönelik daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×Whatsapp